امامزادگان عشق

بگذار اغیار درنیابند که این قلبهای ما از چه اشتیاق و شور و نشاطی مالامال است و روح ما در چه ملکوتی شادمانه سر می کند و سرِ ما در هوای کدامین یار خود را از پا نمی شناسد.بگذار اغیار هرگز درنیابند.چه روزگار شگفتی !
دوشنبه, ۱۴ فروردين ۱۴۰۲، ۰۵:۳۸ ق.ظ

شهید غضنفر رکن‌آبادی

🕊🇮🇷
نام و نام خانوادگی شهید: غضنفر اصل رکن‌آبادی
تولد: ۱۳۴۵/۱/۱، قم.
شهادت: ۱۳۹۴/۷/۲، منا، عربستان سعودی.
گلزار شهید: تهران، لویزان، امامزادگان پنج‌تن.
🕋📿

🕊🇮🇷🎥
📚راز سر به مهر

فریادهایم در روز برائت مشرکین که در چادر عرفات پیچید، ارتعاش صدای مرگ بر رژیم کودک‌کش اسرائیل و مرگ بر آمریکایم پشت تریبون، از میان حرم امن الهی به گوش کفتارهای کمین کرده رسید.
 همان روز بود که چشم باز کردند و تصمیم شومی گرفتند. مثل چند بار که در بیروت نقشه‌ی ترور من را به عنوان سفیر ایران در لبنان کشیده بودند.
در زیر آفتاب منا که هم‌وطنانم تشنه و آفتاب‌زده، یکی‌یکی زیر نگاه سنگین سعودی‌ها به شهادت رسیدند داستان زندگی من جور دیگری رقم خورد؛ معمای پیچیده‌ای که حتی برای تو هم حل نشد.
آری سردار! تا امروز که در این دنیا به هم رسیده‌ایم و برایت از اسارت تا شهادتم بگویم؛ برایت از ددمنشی آل سعود بگویم؛ برایت از سرّی بگویم که دخترکم از تو خواست برایش روشن کنی و تو نتوانستی به او بگویی...

✍🏻زهرا فرح‌پور ۱۴۰۱/۱۲/۷
👩🏻‍💻طراح: مطهره‌سادات میرکاظمی
💻تدوین و تنظیم: زهرا فرح‌پور
🎙با صدای: فاطمه گنجی
🕋📿

🕊🇮🇷
⚜️غضنفر رکن‌آبادی در اولین روز از بهار سال ۱۳۴۵ همزمان با اذان صبح در خانواده‌ای مذهبی در شهر مقدس قم دیده به جهان گشود. او اولین فرزند خانواده بود.
از همان زمان کودکی به دنیا اعتنایی نداشت. اهل تفکر، درس، مطالعه و عبادت بود. اشتیاق زیادی به مسجد رفتن داشت و از نوجوانی نماز شب می‌خواند‌.
 کمک کردن به اولیا در امور خانواده و نظم و دقت در امور از ویژگی‌های بارز اخلاقی او بود. چهره جدی و نگاه نافذش از همان اوایل کودکی به خوبی او را از دیگران متمایز می‌ساخت.

⚜️۱۲ سالگی او با پیروزی انقلاب اسلامی همزمان شده بود. در همان سنین در صحنه‌های تظاهرات فعالانه‌ ظاهر می‌شد.
حضور در بسیج را به عنوان رسالت انقلابی خویش قلمداد می‌کرد و بیشتر ساعت‌های روز را در دوره جوانی در بسیج می‌گذراند.
همچنین خدمت به خلق از اولویت‌های مهم زندگی‌اش بود.

⚜️برای اولین بار در ۱۵ سالگی عازم جبهه‌های جنگ شد. آخرین باری که از جبهه بازمی‌گشت همزمان با اجرایی شدن آتش‌بس میان ایران و عراق بود.

⚜️غضنفر رکن‌آبادی در سال ۱۳۶۴ در دانشگاه امام صادق علیه‌السلام در رشته علوم سیاسی و معارف اسلامی پذیرفته شد.
حضورش در آن دانشگاه زمینه‌ساز شکل‌گیری تفکرات انقلابی و آشنایی و ارتباط‌گیری‌‌اش با مبارزان برجسته انقلابی زمان خود شد. فرصتی شد تا با نهضت‌های اسلامی به‌صورت عمیق‌تر آشنا شود و با اهتمام فراوان در کنفرانس‌های قدس که در تهران برگزار می‌شد شرکت کند. تسلط دکتر رکن‌آبادی به دو زبان انگلیسی و عربی در کنار زبان ترکی که از همکلاسی‌هایش در دانشگاه آموخته بود و اشتیاق او به جهاد، به‌سرعت او را در صف حامیان جدی مقاومت فلسطین و لبنان قرار داد.

⚜️ارتباط با شهید سید عباس موسوی(دبیرکل سابق حزب‌الله)، سیدحسن نصرالله، و شیخ سعید شعبان از همان اوان جوانی برای او میسر شد. در این مسیر نیز پیشنهاد همکاری در وزارت امور خارجه به او داده شد. وی از همان اوایل ورود به این وزراتخانه همواره به عنوان عنصری کلیدی ادای تکلیف کرد.
بیشترین دغدغه دکتر رکن‌آبادی محور مقاومت یعنی فلسطین، سوریه، عراق، لبنان و همچنین مبارزه با رژیم صهیونیستی بود.
هیچگاه از هیمنه و کبکبه اسراییل و آمریکا چیزی نگفت. چرا که او به قدرت ایمان و امداد الهی از سویدای وجودش ایمان داشت و وعده‌های الهی را در بیش از سه دهه حضور در جبهه‌های مختلف از دفاع مقدس تا سوریه و لبنان به عینه دیده بود. نمایندگان جنبش حماس و جهاد اسلامی در تهران همواره از دوستان صمیمی او بودند که در کنار آنها احساس شعف می‌کرد و خود را در مبارزه می‌دید. از این رو در حوزه مقاومت اسامی در لبنان مانند عضوی از مقاومت تلاش می‌کرد.
او سفیر ایران در لبنان، کاردار ایران در سوریه و حافظ منافع ایران در دفتر مصر بود.

⚜️ولایتمداری او همیشه نه فقط در مقام گفتار، که در عمل متجلی می‌شد. همواره خود را سرباز جان برکف ولایت می‌دانست و تمام سخنان ایشان در مجالس مختلف منطبق با سخنان مقام معظم رهبری بود. همیشه از اطرافیان خود می‌خواست که پیرو خالص ولایت و در همه حال حامی رهبر باشند؛ به‌طوری که این موضوع در اولین بند وصیت‌نامه‌اش در کنار آرزوی ایشان برای شهادت درج شده است و از تمامی بستگان درخواست کرده است که از مسیر التزام عملی به ولایت فقیه خارج نشوند.
🕋📿

🕊🇮🇷
شهادت🌹

از ماه‌ها قبل از موسم حج، از او خواسته شده بود که بعثه‌ی مقام معظم رهبری را در موسم حج همراهی کند و همواره می‌گفت امروز حضور در این جبهه برای من تکلیف است. او که سراسر عمر خود را در جبهه‌های مختلف سپری کرده بود حضورش را در موسم حج، در راستای وظایف دینی و سیاسی‌اش ارزیابی می‌کرد.
و سحرگاه دوم مهر سال ۹۴ وقتی که همراه با سایر حجاج از مزدلفه وارد سرزمین منا و در همان لحظات آغازین صبح عازم رمی جمرات شده بود در صحنه‌سازی و برنامه‌ریزی صورت گرفته توسط صهیونیست‌های سعودی ملعون گرفتار شد.
او که سال‌های سال برای ترورش برنامه‌ریزی شده و بارها اقدام به آن شده بود توسط پست‌ترین انسان‌های کره زمین به طرز مشکوکی به شهادت رسید و به آرزوی همیشگی و بلندش دست یافت.
روحش شاد و یادش گرامی باد.🌹
🕋📿

🕊🇮🇷
دکتر میشل کعدی از استادان مسیحی دانشگاه لبنان از شهید رکن‌آبادی می‌گوید:🎤

من وقتی قصیده‌ای که آن را برایتان خواهم خواند را سرودم بارها گریه کردم. من نام این قصیده را «غضنفر شهید» انتخاب کرده‌ام. بنده او را شهید می‌دانم. غضنفر رکن‌آبادی شهید راه بشردوستی است. شهید دیپلماسی است. شهید سخنان شیرین است. سخنانش شاعرانه بود؛ شهید سیاستی بود که وحدت می‌آفرید و به‌هیچ‌وجه تفرقه ایجاد نمی‌کرد؛ این را می‌گویم و اطمینان کامل دارم که غضنفر در کنار من زنده است و می‌بیند مادامی‌که زنده‌ام او در زندگی من حضور خواهد داشت و من هرگز او را فراموش نخواهم کرد.
🕋📿

🕊🇮🇷
 زهرا رکن‌آبادی فرزند شهید 🎤

آخرین باری که با تلفنی پدرم صحبت کردم، شب عید قربان بود. تبریک گفتم و کمی صحبت کردیم. گفت می‌خواهد موهای سرش را بتراشد. من به او گفتم: «این حج اول تو نیست و دیگر بر تو واجب نیست! چرا می‌خواهی این کار را بکنی؟! تو استاد دانشگاهی! وقتی برگردی دانشجویانت به تو می‌خندند.» قبول کرد.
بعدا موهایش یکی از چیزهایی بود که از روی آن جسد پدرم در عربستان را شناسایی کردم. بدترین شایعه‌ای که شنیدم این بود که پدرم را به تل‌آویو برده‌اند و آنجا شکنجه کرده‌اند. من نمی‌دانم این اصلا درست است یا نه، شکنجه شده یا نه اما من این دروغ را باور نمی‌کنم که وی در حادثه منا شهید شده است...
مدتی پیش پدرم را در خواب دیدم. موها و محاسنش همه سفید شده بود و به من گفت: «من محبوس هستم. بیا و مرا آزاد کن.» من معنای این خواب را نفهمیدم. بعد از اینکه قبرش را دیدم فهمیدم که او محبوس است.
یعنی دفن نشده بلکه محبوسش کرده‌اند. بدون احترام، بدون آداب و بدون احترام به میت. بدون کفن. مثل امام حسین علیه‌السلام.
وقتی به تهران بازگشتیم جسد را به پزشکی قانونی دادیم و به ما اطلاع دادند که همه اعضای پدرم را از جسدش گرفته بودند. همه اعضا. مثل مغز، قلب، کلیه، کبد، و هر عضو مهمی که علت مرگ را نشان می‌داد، سرقت کرده بودند. برای همین ما علت مرگ را متوجه نشدیم. خیلی دروغ گفتند.
گذشت اما ما می‌دانیم که خدا می‌بیند و همه چیز را می‌داند.
🕋📿

مزار شهید غضنفر رکن آبادی در امامزاده پنج تن لویزان
🇮🇷🕊
🕋📿

🇮🇷🕊

خالد قدومی نماینده جنبش حماس در تهران در جملات بلندی او را این گونه معرفی می‌کرد:🎤

"شهید دکتر غضنفر رکن‌آبادی دوستدار فلسطین و مقاومت بود و به همین دلیل سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت را به خانه امنی برای فلسطینیان و رهبران مقاومت تبدیل کرده بود. ایشان نزد فعالان و رهبران مقاومت فلسطین و به‌ویژه حماس، شخصیت و چهره‌ای شناخته شده و محبوب بود.
🕋📿

📡سیدحسن نصرالله در مراسم خداحافظی او در شورای حزب‌الله گفته بود: «طی ۳۰ سال گذشته که ما با رکن‌آبادی آشنایی داریم او همواره حامی حزب‌الله بوده است و ما او را عضو حزب‌الله می‌دانیم.»
🇮🇷🕊
🕋📿

أَیْنَ بَقِیَّهُ اللَّهِ...
خدایا منتقم خون به ناحق ریخته شده شهدای منا را برسان.🤲🏻
🇮🇷🕊
🕋📿

در راه شکوه قدس کوشید این مرد
احرام به قصد رزم پوشید این مرد
فریاد شد و صدای مظلومان شد
چون قطره خون سرخ جوشید این مرد

✍🏻ملیحه بلندیان
🕋📿🕊🇮🇷

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی